Forum Analityka Strona Główna


Analityka
Forum studentów analityki medycznej Collegium Medicum UJ
Odpowiedz do tematu
I Konferencja Psychoonkologii Praktycznej w Krakowie.
nocturne212
użytkownik nieaktywny
użytkownik nieaktywny

Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 944
Przeczytał: 0 tematów


W dniu 13 listopada br. w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbędzie się I Konferencja Psychoonkologii Praktycznej.
Spotkanie otwarte dla wszystkich chętnych organizowane jest z okazji 10-lecia istnienia Stowarzyszenia Wspierania Onkologii UNICORN i odbywa się pod hasłem „Nie tylko leki leczą”.

Celem wykładów, rozpoczynających się o 9:00 w auli Collegium Medicum przy ul. św. Anny 12, jest zapoznanie słuchaczy z istotą i znaczeniem psychoonkologii w procesie leczenia i powrotu do pełni życia po przebytej chorobie.

W programie organizatorzy przewidzieli wykłady z wielu dziedzin związanych z onkologią i psychoonkologią, podczas których będzie można dowiedzieć się, jak radzić sobie ze stresem, czym jest Europejski Kodeks Walki z Rakiem, jak wspierać leczenie właściwym odżywianiem. Ponadto zaprezentowane będą różnorodne formy pomocy terapeutycznej m.in. Program Simonotna i Racjonalna Terapia Zachowania, arteterapia, joga terapeutyczna oraz zajęcia edukacyjne dla chorych i ich rodzin.

Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się również więcej na temat działalności Stowarzyszenia UNICORN i oferowanego w nim wsparcia dla chorych i ich bliskich. Wykłady i prezentacje przeprowadzą specjaliści i praktycy w swoich dziedzinach, m.in.: prof. Krystyna de Walden-Gałuszko, Prezes Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego, lek. med. Ewa Wojtyna, lek. med. Małgorzata Gąsiorek, dr med. Małgorzata Pasek oraz doc. dr hab. Małgorzata Schlegel-Zawadzka.

Konferencja kierowana jest nie tylko do środowiska medycznego i studentów ale również do chorych na nowotwory, ich bliskich oraz do wszystkich zainteresowanych powyższym tematem. Udział w konferencji jest otwarty. Lekarze medycyny i stomatologii (bez ograniczeń specjalizacyjnych) otrzymają za udział w niej 4 punkty edukacyjne.
Równocześnie na dzień 13 listopada br. przewidziany został Dzień Otwarty w siedzibie Stowarzyszenia UNICORN przy ul. Kopernika 19E. W tym dniu każdy zainteresowany będzie miał możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji u lekarza psychologa onkologa i dietetyka oraz otrzymania porady pracownika socjalnego i rzecznika praw pacjenta.

Stowarzyszenie Wspierania Onkologii UNICORN powstało w Krakowie w 1999 roku. Posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Dzięki pomocy władz Collegium Medicum i Szpitala Uniwersyteckiego Stowarzyszenie stworzyło DOM UNICORNU, do którego po poradę i wsparcie przychodzą chorzy oraz ich bliscy. Stowarzyszenie oferuje pomoc osobom nie tylko z Krakowa, ale również potrzebującym z całej Polski. Z wyjazdowych, wielospecjalistycznych warsztatów, zorganizowanych w roku 2008, skorzystało ponad 500 osób ze wszystkich regionów kraju. W kręgu zainteresowania UNICORNU leży również praca z personelem medycznym.
W maju br. Stowarzyszenie Wspierania Onkologii UNICORN uruchomiło Centrum Psychoonkologii, które dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego oraz Urzędu Miasta Krakowa, oferuje wszechstronną, bezpłatną pomoc chorym na raka i ich rodzinom. W Centrum Psychoonkologii można uzyskać specjalistyczną pomoc obejmującą m.in.: indywidualne wsparcie psychologiczne, psychoterapię grupową, treningi umiejętności psychologicznych, konsultacje ze specjalistami, zajęcia rehabilitacyjne i relaksacyjne.

Więcej informacji o Stowarzyszeniu: [link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
1. Program Konferencji:
nocturne212
użytkownik nieaktywny
użytkownik nieaktywny

Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 944
Przeczytał: 0 tematów


Miejsce: Aula im. Nowodworskiego
Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego
ul. św. Anny 12, 31 – 008 Kraków
Data: 13 listopada 2009 r.
Godzina: 9.00 - 14.00

9.00 – 9.15 Rozpoczęcie konferencji.
9.15 – 10.00 Jak sobie radzić ze stresem choroby? (prof. Krystyna de Walden-Gałuszko)
10.00 – 10.15 Pytania i odpowiedzi.
10.15 – 10.30 Psychoonkologia w Stowarzyszeniu Wspierania Onkologii UNICORN (mgr Iwona Nawara)
10.30 – 11.00 Europejski Kodeks Walki z Rakiem - wyzwanie dla każdego z nas. (lek. med. Małgorzata Gąsiorek)
11.00 – 11.30 Przerwa.
11.30 – 12.15 Żywienie – istotnym elementem zdrowienia. (doc. dr hab. Małgorzata Schlegel-Zawadzka)
12.15 – 13.00 Program Simontona i Racjonalna Terapia Zachowania w opiece nad chorym i jego rodziną. (lek. med. Ewa Wojtyna)
13.10 – 13.20 Zajęcia rehabilitacyjne metodą jogi terapeutycznej. (mgr Maria Czubała)
13.20 – 13.30 Terapia poprzez sztukę. (mgr Urszula Lesicka)
13.30 – 13.40 Choreoterapia - terapia tańcem i ruchem. (mgr Ewa Szubstarska)
13.40 – 13.50 „Rola muzykoterapii w procesie odzyskiwania zdrowia przez pacjentów onkologicznych”. (mgr Agnieszka Łuciuk-Wojczuk)
13.50 – 14.00 Rola edukacji chorych i ich rodzin. (dr med. Małgorzata Pasek)
Zobacz profil autora
2. Informacje o wykładowcach:
nocturne212
użytkownik nieaktywny
użytkownik nieaktywny

Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 944
Przeczytał: 0 tematów


mgr Maria Czubała - instruktorka rekreacji ruchowej ze specjalnością: „ćwiczenia psychofizyczne w oparciu o system ćwiczeń hatha jogi”. Specjalizuje się w pracy terapeutycznej jogą. Opracowała autorski program terapii jogą dla kobiet po mastektomii.

lek. med. Małgorzata Gąsiorek - lekarz medycyny, specjalista onkologii klinicznej, chorób wewnętrznych, chemioterapii nowotworów. Starszy asystent w oddziale Onkologii Klinicznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. L. Rydygiera. Współbadacz w badaniach klinicznych w zakresie raka piersi, raka jelita grubego, raka trzustki, raka prostaty, raka płuca i czynników stymulujących erytropoezę.

mgr Urszula Lesicka - psycholog od lat udzielający wsparcia psychologicznego pacjentom chorym onkologicznie oraz ich bliskim. Absolwentka Kursu Arteterapii przy Polskim Instytucie Ericksonowskim. Obecnie w trakcie studiów podyplomowych "Arteterapia - sztuki plastyczne" na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego.

mgr Agnieszka Łuciuk-Wojczuk - muzykoterapeuta, swoje doświadczenie muzykoterapeutyczne zdobywała m.in. badając pacjentów przebywających długoterminowo w szpitalu Zakonu Bonifratrów na Oddziale Chirurgii Ogólnej oraz Wojewódzkim Oddziale Chirurgii Naczyń i Angiologii.

mgr Iwona Nawara - psycholog kliniczny, psychoonkolog, trener Racjonalnej Terapii Zachowania, terapeuta Programu Simontona. Prowadzi warsztaty edukacyjne, grupy wsparcia, psychoterapię indywidualną dla chorych onkologicznie i ich bliskich. Od 2006 r. charytatywnie pełni funkcję Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Wspierania Onkologii UNICORN.

dr med. Małgorzata Pasek - doktor nauk medycznych, magister pielęgniarstwa, specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa onkologicznego. Główny Specjalista ds. Opieki Pielęgniarskiej w Centrum Onkologii – Instytucie im. M. Skłodowskiej-Curie w Krakowie. Autorka wielu publikacji z zakresu pielęgniarstwa onkologicznego, jakości życia. Członek Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Onkologicznych, Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego, Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego. Wykładowca w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie na Kierunku Pielęgniarstwo.

doc. dr hab. Małgorzata Schlegel-Zawadzka - kierownik Zakładu Żywienia Człowieka w Instytucie Zdrowia Publicznego Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Członek Komitetu Nauki o Żywieniu Człowieka PAN, oraz Zespołu PAN do Współpracy z IUNS (International Union of Nutritional Sciences). Członek Rady Naukowej Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii – nominacja Ministra Obrony Narodowej. Prowadzi zajęcia dydaktyczne m.in. ze studentami Wydziału Nauk o Zdrowiu i Wydziału Farmaceutycznego CM UJ.

prof. Krystyna de Walden-Gałuszko - kierownik naukowy konferencji. Współorganizatorka i wieloletni prezes Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego, członek Komitetu Naukowego czasopisma „Psychoonkologia”. Była kierownikiem 20 projektów naukowo-badawczych. Od wielu lat prowadzi badania dotyczące oceny jakości życia u chorych u kresu życia. Jest autorem lub współautorem 125 publikacji, w tym 8 książek: „Zarysy psychopatologii ogólnej i psychiatrii”, „Wybrane zagadnienia psychoonkologii i psychotanatologii”, „U kresu – opieka psychopaliatywna”, „Jakość życia w chorobie nowotworowej”, „Podstawy opieki paliatywnej w chorobach nowotworowych”, „Ocena jakości opieki paliatywnej w teorii i praktyce”, „Model oceny jakości opieki paliatywnej realizowanej w warunkach ambulatoryjnych”, „Model oceny jakości opieki paliatywnej realizowanej w warunkach stacjonarnych”.

lek. med. Ewa Wojtyna - lekarz medycyny, psychiatra, psycholog; terapeuta i trener Programu Simontona, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny Oxfor Cognitive Therapy Center, oraz Centrum Terapii Poznawczo- Behawioralnej; terapeuta i trener Racjonalnej Terapii Zachowania.
Zobacz profil autora
Gulab
mieloblast
mieloblast

Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów


1. 11.04 Diagnostyka alergii – oznaczanie IgE całkowitych i specyficznych; mgr Barbara Klich– starosta roku jest proszony o ustalenie WCZEŚNIEJ dokładnego terminu zajęć z prowadzącym – zajęcia w laboratorium USD
2. 18.04. Interferencje i ich wpływ na wyniki oznaczeń biochemicznych. dr Iwona Rogatko,
3. 25.04 Obraz krwi obwodowej w chorobach nienowotworowych; dr Iwona Rogatko,
4. 9.05 Diagnostyka prenatalna dr hab. Przemysław Tomasik,
5. 16.05 Oznaczanie kwasów żółciowych; dr Jolanta Bugajska,
Zobacz profil autora
I Konferencja Psychoonkologii Praktycznej w Krakowie.
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Odpowiedz do tematu